Mis on Boulardii?
BOULARDII – Saccharomyces cerevisiae boulardii on aktiivne pärmilaadne mikroorganism, mis on ekstraheeritud troopiliste viljade -näiteks litši ja mangosteeni nahakestadest. Probiootiline Boulardii toodab polüamiine nagu spermiini ja spermidiini, kaht limaskestade alusmolekuli, mis aitavad taastada kahjustunud limaskesti ning kaitsta neid edaspidiste kahjustuste eest.
Mis on biokile ja mis on selle funktsioon?
Soolestiku normaalsel mikroflooral on iseloomulik anatoomiline ehitus biokile kujul. Kasulikud bakterid paiknevad seal mitmekihiliselt. Biokile katab soolestiku limaskesta seestpoolt kaitstes seda veetustamise, keemilise ja füüsilise rünnaku vastu, aga samuti ka haigusttekitavate organismile kahjulike ja võõraste mikroorganismide, prasiitide vastu, takistab nende poolt eritatavate toksiinide ja allergeenide tungimist soolestiku limaskesta. Biokile on esmaseks kaitseliiniks infektsioonide vastu, seetõttu ongi rikutud mikroflooraga inimesed tundlikumad nakkushaiguste suhtes.
Miks on oluline terve limaskest?
Limaskesta kahjustumine muudab võimalikuks toidu makromolekulide ja ainevahetuse saaduste pääsu vereringesse, mille tulemusena häirub immuunsüsteemi töö, võivad tekkida autoimmuunsed haigused. Praktiliselt kõigil omandatud immuunpuudulikkusega inimestel on kasulike ja kahjulike bakterite suhe nihkunud kahjulike kasuks ning soolestiku limaskest saastunud või hävinenud. Paranenud limaskest takistab või aeglustab patogeenide pääsu vereringesse.
Saccharomyces cerevisiae boulardii on oma nime saanud prantsuse teadlase Henri Boulardi järgi, kes aastal 1923 avastas, et Kagu-Aasia rahvad kasutasid ülalnimetatud kahte troopilist puuvilja mitmete kasulike omaduste tõttu, mille üheks näiteks oli katsed kontrollida koolera sümptomeid.
Milliste haiguste puhul Boulardii aitab?
Tänapäeval kasutatakse Boulardiid erinevate limaskestade põletike korral nagu:
– suu-(soor), ninaurkme-, kurgu-(angiin), kõrvurkme-, söögitoru ja bronhide limaskestasade põletiku puhul
– maohaavandite, maokatarri ja kõrvetiste korral
– peen- ja jämesoole (koliit) limaskesta kahjustuste korral
– ärritunud jämesoole korral
– Helikobakter ja Crohni tõve puhul
– ägeda kõhulahtisuse korral (salmonella, rotaviirus, diarröa)
– kõhukinnisuse puhul
– puukborellioosi korral
– kortisooni ja antibiootikumide kuuri ajal ja peale seda
– vaktsineerimise ja kiiritusraviga seotud vaevused
– beebidel gaasivalud
Kuidas Boulardiid manustada?
Täiskasvanule:
1-2 kapslit päevas vahetult enne sööki või õhtul enne magamaminekut tühja kõhu paele koos poole klaasi toasooja veega. Doosi võib suurendada vastavalt sellele kui suure raskusastmega haigusega tegemist on. Näiteks jämesoole põletiku korral võib doosi suurendada 4 – 6 kapslini välja, kuna Boulardii pulber tervendab enne kõiki teisi organismi limaskesti enne kui jõuab lõppu jämesooleni välja.
NB! Mao-, soolestiku ja pärasoole limaskesta põletike korral neelata kapsel alla.
NB! Kurgu- (angiin) või suupõletiku puhul võtta Boulardii pulber kapslist välja, raputada keele alla ja manustada iga tunni aja tagant 1 kapsel ja senikaua kui sümptomid aktiivsed on.
Lapsele vanuses kuni 12.eluaastat:
1 kapsel päevas õhtul enne magama minekut tühja kõhu peale koos poole klaasi toasooja veega.
Lastel tihti esinevate nina-kurgu-kõrva põletike korral võtta kapsel lahti ja raputada pulber otse suu limaskestale ja osa pulbrist hoida keele all. See ravib suu-(soori), kurgu (angiini)-, söögitoru ja bronhide limaskestasid.
NB! Boulardii kasutamise perioodil vähendada või jätta täielikult välja suhkru ja pärmitoodete tarbimine, mis võib candida levikut suurendada, kuid Boulardii tarvitamine ise ei suurenda Candida albicans levikut, aga ei takista ka selle levikut.
Millist Boulardiid kasutada?
Soovitame tarvitada turul kvaliteedilt kõige tugevama preparaati, milleks on Ecosh Boulardii. Antud toote kanguseks on 5 miljardit aktiivset tüvirakku ühes kapslis.
Allikas: ecosh.ee