KOOSTISAINED
Karulaugu lehed, ortosifoni lehed, kuldvits, mustikad, jõhvikad, restharrow juur, kadakamarjad (pragunenud), apteegitilli seemned, raudrohi.
KARULAUGU LEHED
Karulauk (ladina keeles Uvae ursi folium) on igihaljas kääbuspõõsas, mis sarnaselt karusmarjale ja mustikale kuulub kanarbikuliste sugukonda.
ORTOSIFOONI LEHED
Kui teistel ürtidel on tuhandeid aastaid tagasi kasutatud, siis Orthosiphon (kassihabe) võeti Euroopas kasutusele alles 1970. aastatel. Päritoluriikides Indoneesias ja Austraalias on seevastu ortosifooni hinnatud juba sajandeid.
KULDVITSA ROHI
Päris kuldvitsa (Solidaginis virgaureae herba) ürt on sajandeid tuntud taim.
MUSTIKAD
Oma suure toitainete ja taimsete ainete tiheduse tõttu peetakse mustikaid absoluutseks supertoiduks.
JÕHVIKAD
Suureviljaline jõhvikas (Vaccinium macrocarpon), tuntud ka kui jõhvikas, on pärit peamiselt Ida- ja Põhja-Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Kanadast ning seda on kasutatud traditsioonilise koduravi ja toiduna sadu aastaid.
REHARROW JUUR
Resharrow juur on pärit Euroopast, Lääne-Aasiast ja Põhja-Aafrikast ning seda on kasutatud sajandeid.
KADAKAMARJAD (PRAGUNENUD)
Kadakat kirjeldatakse herbalistikas juba antiikajal.
APTEEGITILLI SEEMNED
Apteegitill on üks maailma vanimaid ravimtaimi ja väidetavalt oli see umbes 3000 eKr. tollases Mesopotaamias selle mitmekesise tervisemõju tõttu. Vanad egiptlased, kreeklased ja roomlased teadsid ka apteegitilli väärtust.
RAUDROHI
Raudrohi, mida leidub kõikjal Euroopas ja Põhja-Aasias, on pikaajaliste ravimtaimede traditsioonidega taim. Kreeka mütoloogia järgi olevat sõdur Achilleus kasutanud raudrohtu ja sellele legendile võlgneb raudrohi oma ladinakeelse nime Achillea millefolium.
KASVATAMINE JA TÖÖTLEMINE
Kõik koostisained on kasvatatud looduslikel meetoditel ja loomulikult täiesti ilma pestitsiide ja sünteetilisi väetisi kasutamata.
MAITSETAIMED AUSTRIA
Umbes 500–900 meetri kõrgusel õrnalt lainetaval maastikul kasvavad mägitaimed tööstusest ja peamistest liiklusteedest kaugel. Nad on siin õitsenud traditsioonilise kõrgeima kvaliteediga viljelusena alates 13. sajandist. Kvaliteetsed taimed kasvavad väikestel põldudel kontrollitud looduslikul kultiveerimisel, ilma kemikaale kasutamata.
Kasvatamine on sageli võimalik ainult käsitsi. Optimaalsete ilmastikutingimuste tõttu pole kastmine vajalik. Saagikoristus toimub osaliselt käsitsi, osaliselt spetsiaalsete masinatega. Maitsetaimi kuivatatakse õrnalt salvkuivatis maksimaalselt 40°C juures umbes 12–24 tundi 1–2 tunni jooksul pärast koristamist. Pärast seda toimub ainult purustamine ja pakendamine. Fumigeerimist, kiirgust ega muid küsitavaid protsesse ei kasutata.
Kliima seisukohalt soodustas üleminek Atlandi ookeanilt mandri mõjudele ürtide kvaliteeti suuresti. Selle oluliseks teguriks on pehmed jahedate öödega suved ja karmid talved (mägikliima) ning aastaringselt jaotunud sademed ja kõrge õhuniiskus. Hoolikas taimede valik, soodne asukoht graniidist aluspinnasel, hoolikas töötlemine ja ranged kvaliteedijuhised teevad ülejäänu. Tänu sellele saavutavad taimed oluliselt suurema oluliste koostisosade ja maitseainete, eriti eeterlike õlide ja fütokemikaalide sisalduse.
MAITSETAIMED ITAALIA
Meie partnerfarmid Toscanas on teinud ajalugu dünaamilise ja jätkusuutliku põllumajanduse pioneeridena Itaalias. Taludes on ainulaadselt ühendatud tavapärased põllud metsaalade ja looduslike niitudega, et koguda looduslikult esinevaid maitsetaimi. Nii erilised kasvatusmeetodid kui ka eriti hoolikas ja õrn töötlemine on sageli võimalikud vaid käsitsi. Aastatepikkune teadmine taimede vajadustest ja optimaalne koristusaeg toimeainesisalduse tipul viivad eriti tõhusate tugevate originaalsete aroomidega ürtideni.